Krenar Gjithe Shqiptaria !! Ngritet Flamuri I Kosoves Mbi Ato Te Rusise Dhe Ukraines

admin 0

Krenar Gjithe Shqiptaria !! Ngritet Flamuri I Kosoves Mbi Ato Te Rusise Dhe Ukraines

Xhudo është sportit që po i sjellë Kosovës suksese të mëdha.
Sot, Distrie Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos që u mbajte në Lisbonë të Portugalisë
Ajo u shpall kampione në kategorinë e saj deri në -48 kilogram.
Krasniqi, ngriti lartë flamurin e Kosovës, para shteteve si Ukraina e Rusia.Por, sukses të madh shënoi edhe xhudistja tjetër, Nora Gjakova e cila fitoi medaljen e bronztë në këto gara.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *