Kreshnik Spahiu bën dekl.aratën e papritur: Pse Albin Kurtit po e largon Kosovën nga Shqipëria dhe po i afrohet Serbisë?…

admin 0

Kreshnik Spahiu bën dekl.aratën e papritur: Pse Albin Kurtit po e largon Kosovën nga Shqipëria dhe po i afrohet Serbisë?…

Analisti Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook, shkruan se në kohën që Albin Kurti është në krye të qeverisë kosovare, Shqipëria dhe Kosova nuk ka qenë asnjëherë kaq larg njëra-tjetrës.
Postimi i plotë: “Shqipëria dhe Kosova s’kanë qenë kurrë më larg njëra-tjetrës sesa në regjimin e Albin Kurtit.
Kosova ka qenë më pranë, në epokën e Mbretit Zog, i cili nuk u quajt Mbret i Shqipërisë por “Mbret i Shqiptrave”.
Kosova ka qenë më pranë Shqipërisë gjatë qeverisjes Mustafa Krujës 1941-1943, ku zyrtarisht Kosova ju bashkua Shqipërisë duke u pranuar edhe nga Musolini dhe Hitleri
Kosova ka qenë më pranë Enver Hoxhës i cili ndonëse nuk bëri asnjë sakrificë për bashkim por çuditrisht ishte idhull për çdo kosovar ku në çdo dasëm këndohej “Enver Hoxha tungjatjeta” apo ne Stadiume tifozët bërtisnin E-Ho, E-Ho, E-Ho.
Kosova ka qenë më pranë në kohën e lu.ftës kur liderët e UÇK dhe FARK u strehuan dhe u furnizuan me armë nga kryemninistrat Fatos Nano dhe Pandeli MajkoKosova ka qenë më pranë gjatë qeverisjes së Hashim Thaçit, Isa Mustafës, Ramush Haradinajt apo Abdulla Hotit, ku dy qeveritë shqiptare takoheshin sistematikisht në Tiranë, Prishtinë, Prizren…
Kosova ka qenë gjithmonë më pranë Shqipërisë, krahasuar me shtetin aktual i cili ka vendosur të njëjtën distancë si me Serbinë. Paaftësia e Kryeministrit Albin Kurti për dialog shfaqet në çdo tryezë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *