Ky është i riu kosovar që humbi jetën në Itali (FOTO)

admin 0

Ky është i riu kosovar që humbi jetën në Itali (FOTO)

Nikoll Prekpalaj, punëtori 34 vjeçar nga Kosova ka humbur jetën para dy ditësh gjersa ishte duke punuar në kulmin e një supermarketi në Itali, saktësisht në Viale Venezia, në Udine, transmeton IndeksOnline.
Sipas mediave italiane, i riu kosovar humbi jetën pasi ra prej 6 metrash lartësi, përkundër ndihmës së parë të kolegëve të tij dhe përpjekjeve p֝ër të ringjallur nga personelin shëndetësor i cili mbërriti në ndërtesë.

Pas këtij rasti ka reaguar edhe Sindikata e Punëtorëve në Itali, ku përsëriti nevojën për të zbatuar me rigorozitet të gjitha rregullat e kontratës së ndërtimit dhe sigurinë në punë./IndeksOnline/


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *