Lajmi fundit/ Sali Berisha dhe familja e tij shpallen “non grata” nga SHBA.Cfare do ndodh?…FOTO

admin 0

Lajmi fundit/ Sali Berisha dhe familja e tij shpallen “non grata” nga SHBA.Cfare do ndodh?…FOTO

Lajmi bëhet i ditur nga Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, i cili shkruan në një mesazh në “twitter” se Berisha dhe familja e tij janë shpallur zyrtarisht të papërshtatshëm, ndaj dhe ju ndalohet hyrja në SHBA.
“Akte korrupsioni të ish-Presidentit të Shqipërisë, Sali Berisha, minojnë demokracinë në Shqipëri. Unë shpall publikisht Sali Berishën dhe anëtarët e familjes së tij si të papërshtatshëm për hyrjen në Shtetet e Bashkuara. Ne mbetemi bashkë kundër korrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri”, shkruan Sekretari Amerikan i Shtetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *