LAJMI FUNDIT / Vjen lajmi i hidhur per Alexander Vucic / Ai se fundmi po kerkohet edhe nga haga , ja se cfare do te ndodhe

admin 0

LAJMI FUNDIT / Vjen lajmi i hidhur per Alexander Vucic / Ai se fundmi po kerkohet edhe nga haga , ja se cfare do te ndodhe

Krahas kësaj, ka marrë vëmendje edhe afërsia e krye.ministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe pre.sidentit serb, Aleksandër Vuçiq.
Po ashtu, kryeministri Rama bëri disa deklarata jo shumë miqësore karshi Albin Kurtit dhe Kosovës. E këtë e shfrytë.zoi mirë Vuçiqi duke bërë një deklaratë thumbuese se “Nga Beogradi në Tiranë udhëtimi nuk do të ndalet”, duke.ironizuar me Kosovën.
Analisti nga Amerika, Ramazan Bekteshi në një intervistë për gazetën “Bota sot” ka komen.tuar projektin “Ballkani i Hapur” dhe deklaratën e Vuçiqit se udhëtimi nga Beogradi në Tiranë do të bëhet pa u ndalur.
Bekteshi u shpreh se ky projekt ka lindur i vdekur, pasi u munduan të bëjnë pa.zare pa Kosovën dhe shtetet e tjera të Ballkanit.
Gjithashtu, ai u shpreh se Rama e mohoi Kurtin për Vuçiqin, duke ditur edhe të ka.luarën e presidentit serb dhe lidhjet e tij me Millosheviqin dhe Sheshelin.
“Ky forum ka lind i vdekur, sepse u munduan të bëjnë pazare pa Kosovën dhe disa shte.te të tjera. Rama u pa se me kë është më i afërte. Rama e mohoi Kosovën për Serbinë, mohoi KM e Kosovës për kryetarin e Serbisë, Vuçiqin, me të kaluar kri.minale e që dihen qartë veprimet e tij gjatë luftës së Bosnjës kur tha se do të vrasim 100 myslimanë për një serb, derisa ishte mini.stër i Millosheviqit dhe bashkëpunëtor çetnikut Sheshel, derisa në Kosovë kryheshin krime makabre që s’i mban mend njerëzimi, duke vra edhe foshnja në bark të nënës e disa në djep, duke i vrarë e pastaj zier kafka shqiptarësh për abazhurë, derisa pas lu.fte klanet e tij në Serbi gjatë sundimit të Vuçiqit flitet se kanë bërë hamburgerë nga mishi i kundërshtareve të tij”, deklaroi analisti.
Tutje, ai potencoi se pavarësisht të kaluarës kriminale të Vuçiqit, Rama po mundohet t’ia zgja.së jetën politike.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *