Lëkundet nga tërmeti i fortë Turqia, ja sa ballë ishte

admin 0


Një tërmet me fuqi 4,2 ballë ka g od itur sot provincën perëndimore Denizli të Turqisë, bëri të ditur agjencia për menaxhimin e ka tast rofa ve, transmeton Anadolu Agency (AA).
Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në faqen e tij të internetit tha se epiqendra e tërmetit ishte në rrethin Acıpayam.
Tetorin e kaluar, një tërmet i fuqishëm prej 6,6 ballësh go di ti qytetin e tretë më të madh të vendit, Izmirin, duke v ra rë të paktën 115 persona dhe duke l ën duar më shumë se 1.000 të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *