Majdanoz, Limon, Uthull Molle – Formula Magjiike Që Shkrin Në Kohë Rekord Dhjamin E Tepërt.. (RECETA)

admin 0

Majdanoz, Limon, Uthull Molle – Formula Magjiike Që Shkrin Në Kohë Rekord Dhjamin E Tepërt.. (RECETA)

Majdanoz, Limon, Uthull Molle – Formula Magjiike Që Shkrin Në Kohë Rekord Dhjamin E Tepërt.. (RECETA)Zgjidhjet për humbjen e peshës së tepërt janë gjithnjë përpara syve dhe shumë të lehta e të shëndetshme.I tillë është rasti i majdanozit, i cili është pjesë e një kure të mrekullueshme e të shëndetshme për djegiien e yndyrës së tepërt.Konsumimi i rregullt ditor i majdanozit është shumë efikas për heqjen e yndyrës së akumuluar në zonën e barkut.Për më tepër, majdanozi përmban pak kalori dhe është plot me antiioksidanntë, vitamina dhe minerale.Këto ushqyes ndihmojnë në largimin e lëngjeve të akumuluara në organizëm dhe fryrjeve të stomakut.
Uthulla e Mollës Uthulla e mollës përmban një substtanncë të njohur si aciidi acetiik. e cila djeeg yndyrnat.Një studim, zbuloi se konsumi i rregullt i uthullës së mollës ka një ndikim në zvogëlimin e masës dhjamore në zonën e belit dhe jo vetëm.Por vetëm pirja e uthullës nuk e zgjidh probleemin, madje nëse keni probleem me aciiditettin duhet të keni kujdees.Rekpmandohet të keni kujdes me sasinë dhe mbi të gjitha të konsultoheni me mjekun tuaj.Limoni
Limoni është një agrume e dobishme për largimin e tokksinaave nga organizmi.Ai luan një rol thelbësor në shkrirjen e yndyrnave dhe pastrimin e organizmit.Receta e Kurës Me Majdanoz
Përbërësit:2-3 lugë gjelle me majdanoz të grirë të freskët.1 limon 1 lugë gjelle me uthull mollePërgatitja:Hidhni dy gota me ujë të valuar në një enë qelqi.Shtoni majdanozin dhe lëreni në ujë për 5 minuta.Kullojeni dhe lëreni të ftohet.Shtrydhni limonin dhe shtoni uthullën e mollës.Përziejeni mirë dhe pijeni menjëherë,Lëngu duhet pirë i freskët menjëherë pas përgatitjes, një herë në ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *