Me mjeker te bardhe dhe paruke, dalin fotot e rralla te Enver Hoxhes…

admin 0

Me mjeker te bardhe dhe paruke, dalin fotot e rralla te Enver Hoxhes…

Teksa shume festa si bajrami apo krishtlindje u zhduken ne periudhen komuniste e vetmja feste qe mbeti me bekimin e xhaxhit Enver ishte vitit i ri.
Nje feste mezi e priste dhe nuk nguronte te maskohej si plaku i vitit te ri.
Ne fotot e meposhteme te cilat jan te rralla dallohet qarte qe Enveri bashke me nexhmijen dhe familjaret e festonin vitin e ri ne menyre tradizionale dhe teper te gezuar.
Ne nje prej fotove ish diktatori shihet teksa mban ne koke nje paruke te bardhe dhe mjeker te gjate.
Ne keto foto nuk mungon as pema e vitit te ri e cila eshte e stolisur me pambuk dhe xhingla.

Cili eshte mendimi juaj per keto foto?.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE SHIFNI FO TOT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *