Mendonte se kishte binjakë, 21-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë, sjell në jetë foshnjën “gjigande”

admin 0

Mendonte se kishte binjakë, 21-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë, sjell në jetë foshnjën “gjigande”

Një 21-vjeçare ka sjellë në jetë foshnjën e saj, e cila peshonte 5.8 kilogramë. Pas 24 orësh dhimbjesh, Amber Cumberland solli vajzën në jetë në një nga maternitetet e Anglisë.
Të gjithë mjekët gjatë shtatzënisë i kishin thënë asaj se priste në jetë binjakë pasi barku filloi të rritej shumë.
Pesha e Emilisë është e njëjtë me peshën që fëmijët duhet të kenë në javën e 36.
Gjatë lindjes nëna u mundua shumë por fatmirësisht tani ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe lumtur për vogëlushen që ka sjellë në jetë.

“Veshjet që kishim sjellë nuk i përshtateshin asaj, por për fat të mirë kishim disa rroba rezervë 0-3 muaj dhe stafi i spitalit u vu në kërkim të pelenave më të mëdha në të gjithë pediatrinë. Infermieret e spital vinin dhe vizitonin vajzën time për ta parë peshën e saj dhe për të bërë foto me të pasi ishte shumë e madhe. Unë dhe bashkëshorti jemi aq të lumtur me vajzën tonë të mrekullueshme”, ka thënë Amber.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *