Milaim Zeka: Albini e Vjosa para Edi Ramës janë si krrimbi para shqiponjës

admin 0

Milaim Zeka: Albini e Vjosa para Edi Ramës janë si krrimbi para shqiponjës

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka thënë se presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti para kryeministrit shqiptar, Edi Ramës, janë si “fabula e krrimbit me shqiponjën”
Zeka në Facebook ka thënë se presidentja Osmani ka qenë dhe është e mbushur me urr -‘ejtje.
Sipas ish-deputetit, Vjosa Osamni krejt shkallët e karrierës i ka ngjitur duke sharë kund -‘ërshtarët politik, teksa, ka përmendur se Osmani nuk e ka përmendur Edi Ramën me emër kur ka dërguar telegram urimi në drejtim të PS-së për fitoren në zgjedhje.
Dje ka derguar nje telegram per zgjedhjet ne Shqiperi, ama emrin e Edi Rames, nuk ja beri zemra me e permend. Sidoqoftë, Vjosa me Albinin, përpara Edi Rames jane sikur krrimbi përpara shqiponjës”, tha ai.
Vjosa dhe Albini perpara Edi Rames, jane si fabula e krrimbit me shqiponjen
Presidentja e vendit, une po ia permend emrin, Vjosa Osmani, ka qene dhe vazhdon te jete e mbushur me urr -‘ejtje. Eshte sikur me pas qene çika e Sali Berishes. Eshte e ziere ne kazanin e urr -‘ejtjes.
Krejte shkallet e karrieres politike i ka ngjitur jo vetem duke i sha kundershtaret politik, por edhe ata qe e kane perkundur ne djepin e politikes brenda LDK-se. Dje ka derguar nje telegram per zgjedhjet ne Shqiperi, ama emrin e Edi Rames, nuk ja beri zemra me e permend.
Personalisht kam dashur ndryshimin ne Shqiperi, edhe pse i bindur kam qene qe ‘Rama ik’ nuk do te ndodhte. Pas fjalimit te Edi Rames, koxha jam i bindur qe Edi do beje ndryshimin. Ftesa e tij per PD eshte shpresedhenese.
Sidoqofte, Vjosa me Albinin, perpara Edi Rames jane sikur krimbi perpara shqiponjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *