Milaim Zeka E Thote Me Ironi / Jo Albin Kurtin , Por Edhe Listen Srbska Shqiptaret E Kosoves Do E Votonin Vetem Per Ndryshim

admin 0

Milaim Zeka E Thote Me Ironi / Jo Albin Kurtin , Por Edhe Listen Srbska Shqiptaret E Kosoves Do E Votonin Vetem Per Ndryshim

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka publikuar listën e 50 biz.neseve që kanë përfituar më së shumti para nga Pako e Rimë.këmbjes.
Kjo listë përmban edhe shumë biznese, të cilat konsiderohen se nuk janë ndikuar shumë nga pan.demia. Për këtë arsye, në mesin e shumë të tjerëve, ka reaguar edhe gazetari Milaim Zeka, për.mes një shkrimi në Facebook.
-Shkrimi i tij i plotë:
Te nderuar qytetare, dhe katundare: hargjoni vetem nje minut nga koha juaje mono.tone, lexoni me kujdes se cilave firma multimilioneshe u ka dhene qindramijera euro Qeveria Hoti.
Ka ndihmu ata qe ne pandemi i kane dyfishu te ardhurat, sidomos spitalet e kli.nikat private.
Terapia private mu dhe nuses time na ka kushtuar minimum nga 3000 euro. Fut ketu edhe fami.ljare te tjere qe i kemi ndihmuar, e qeveria i shpenzon parate e mia per ata qe nuk kishin aspak nevoje per ndihma.
Po flitet edhe per kolegje private se kane marre ndihma, pa pyetur nese studentete jane li.ruar nga pagesat ne keta muaje te pandemise.
Duke pa keto lista, po i them vetes time: Jo Albin Kurtin, po sikur te mos kishte al.ternative tjeter, ky popull edhe Listen Serbe e kish votu, vetem me heqe qafesh pushtetin e kaluar, qe nuk ka di.te pune tjeter, vetem me vjedhe dhe me keqperdore.
Pavaresisht çka thone te tjeret, ka nje te vertete historike e cila deshmon se push.timi gjerman ne Luften e Dyte Boterore, nga shqiptaret u konsideru si çlirim, dhe ne fakt i atille ishte…!!!
OBS: Pandemia goditjen me te rende u ka dhene sallave te dasmave, hoteleve, dhe res.toranteve. Pas ketyre vijne mediat, po krejte keto pare jane dhane me ble vota!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *