Ndë rr on je të në mos hën 50 vje çare re peri DM X

admin 0


Ndërron jetë në moshën 50 vjeçare reperi DMX

Reperi DMX, i njohur për hite të shumta në industrinë muzikore, ka ndërruar jetë.
Lajmin e të ndjerit e kanë bërë të ditur familjarët e tij, i cili ka vdekur në moshën 50 vjeçare.
“Ne jemi shumë të pikëlluar të njoftojmë sot se i dashuri ynë, DMX, emri i të cilit është Earl Simmons, vdiq në moshën 50-vjeçare në Spitalin White Plains”, thuhej në njoftimin e tyre.

Artisti ishte shtruar në spital që nga java e kaluar kur pësoi sulm në zemër në shtëpinë e tij në New York, shkruan CNN.
DMX (Dark Man X) filloi të u popullarizua që në fillim të viteve 1990, ndërsa lansoi albumin e tij debutues, “It’s Dark and Hell Is Hot”.
Me vdekjen e shokëve të reperit, The Notorious, B.I.G. dhe Tupac Shakur, DMX u bë një nga yjet në fuqi të hip hop.

Ai shiti miliona albume, nga hitet si “Get At Me Dog” në 1998, “Party Up”, në 1999 dhe “X Gon ‘Give It to Ya”, në 2003.
Arritjet e tij profesionale shpesh ishin nga çështjet e tij me abuzimin e substancave dhe përplasjet me ligjin. Ai u deklarua fajtor për mashtrim në 2017 dhe u dënua me një vit burg. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *