Ndodh e papritura kjo parti politike bashkohet me Vetevendosjen

admin 0

Mimoza Kusari-Lila do të preferonte një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, por edhe pa të, ajo dhe partia që ajo e udhëheq janë pajtuar të garojnë në një listë të përbashkët në zgjedhje me partinë e Albin Kurtit.Alternativa do ta vazhdojë bashkëpunimin me Lëvizjen Vetëvendosje edhe në zgjedhjet e 14 shkurtit.
Kryetarja e kësaj partie, Mimoza Kusari-Lila, tha për Express se do të kishin dashur një marrëveshje koalicioni me partinë e Albin Kurtit, por ka shtuar se edhe këtë herë do të garojnë së bashku vetëm me një marrëveshje të pazyrtarizuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.Kusari-Lila tha se janë në finalizim të kësaj marrëveshjeje “të natyrës së njëjtë siç e kemi pasur”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *