NATO-ja i vë aeroplanët Iuftarakë në gjendje gatishmërie

NATO-ja i vë aeroplanët Iuftarakë në gjendje gatishmërie NATO-ja i vë aeroplanët Iuftarakë në gjendje gatishmërie NATO ka urdhëruar komandantët e saj ushtarakë të intensifikojnë përgatitjet për të mbrojtur territorin aleat pasi Rusia pushtoi Ukrainën, duke vënë në gatishmëri qindra avionë Iuftarakë dhe anije dhe duke rënë dakord për të rritur numrin e trupave në… Continue reading NATO-ja i vë aeroplanët Iuftarakë në gjendje gatishmërie

Pas Ukrainës mund ta kemi rëndin ne, ti japim secili nga 20 për qind të rrogës për ushtri

Pas Ukrainës mund ta kemi rëndin ne, ti japim secili nga 20 për qind të rrogës për ushtri Pas Ukrainës mund ta kemi rëndin ne, ti japim secili nga 20 për qind të rrogës për ushtri Nga Viktor Buzhala Kosova duhet urgjentisht ta forcojë ushtrinë. Armatosja e saj është nevoja më urgjente për vendin, është… Continue reading Pas Ukrainës mund ta kemi rëndin ne, ti japim secili nga 20 për qind të rrogës për ushtri

Dalin pamjet e sulmin në aeroportin e Ukrainës

Dalin pamjet e sulmin në aeroportin e Ukrainës Dalin pamjet e sulmin në aeroportin e Ukrainës Gjatë ditës së sotme, Aeroporti Ndërkombëtar Ivano Frankivisk është goditur nga raketat ruse, shkruan BBC Sipas një këshilltari të Ministrisë së Brendshme të Ukrainës janë dëgjuar katër shpërthime të tjera në Mariupol, në Ukrainën lindore. Gjithashtu në një video… Continue reading Dalin pamjet e sulmin në aeroportin e Ukrainës

Kosova e gatshme me ushtarët e vet për Iuftën në Ukrainë: Po presim dritë jeshile nga Amerika

Kosova e gatshme me ushtarët e vet për Iuftën në Ukrainë: Po presim dritë jeshile nga Amerika Kosova e gatshme me ushtarët e vet për Iuftën në Ukrainë: Po presim dritë jeshile nga Amerika Ministria e Mbrojtjes së Kosovës ka dalë me deklaratë pasi Rusia filloi suImet ndaj Ukrainës. Nga ministria e Mbrojtjes e Kosovës… Continue reading Kosova e gatshme me ushtarët e vet për Iuftën në Ukrainë: Po presim dritë jeshile nga Amerika

Ja cka thote Presidenti George Bush pas suImit rus në Ukrainë

Presidenti George Bush pas suImit rus në Ukrainë: Nuk duhet ta tolerojmë Putinin Presidenti George Bush pas suImit rus në Ukrainë: Nuk duhet ta tolerojmë Putinin Ish-Presidenti amerikan George Bush ka reaguar pas fillimit të invazionit rus në Ukrainë, duke e quajtur presidentin Putin autoritar dhe bullizues që s’duhet toleruar. George Bush ka thënë se… Continue reading Ja cka thote Presidenti George Bush pas suImit rus në Ukrainë

Gjithë bota e kritikon, vjen mbështetja e shtetit të parë për Putin

Gjithë bota e kritikon, vjen mbështetja e shtetit të parë për Putin Gjithë bota e kritikon, vjen mbështetja e shtetit të parë për Putin BE dhe SHBA kanë kritikuar dhe vendosur sanksione ndaj Rusisë, pas vendimit të Moskës për të njohur pavarësinë e dy rajoneve separatiste në Ukrainë. Por, duket se Vladimir Putin ka dhe… Continue reading Gjithë bota e kritikon, vjen mbështetja e shtetit të parë për Putin

Qytetarë të gjakosur, lot dhe largime masive – Bota në ankth, momentet dramatike në Ukrainë përmes fotove

Qytetarë të gjakosur, lot dhe largime masive – Bota në ankth, momentet dramatike në Ukrainë përmes fotove Qytetarë të gjakosur, lot dhe largime masive – Bota në ankth, momentet dramatike në Ukrainë përmes fotove Bota është në ankth pasi Rusia nisi sulmin ndaj Ukrainës mëngjesin e kësaj të enjteje. Edhe pse mund të duket e… Continue reading Qytetarë të gjakosur, lot dhe largime masive – Bota në ankth, momentet dramatike në Ukrainë përmes fotove

“Mami, babi, ju dua!E humben qytetin por Do ja dalim”, videoja e ushtarit ukrainas përlot boten (Video)

“Mami, babi, ju dua!E humben qytetin por Do ja dalim”, videoja e ushtarit ukrainas përlot boten (Video) “Mami, babi, ju dua!E humben qytetin por Do ja dalim”, videoja e ushtarit ukrainas përlot boten (Video) Dita e sotme ka nisur me lajmin se Rusia ka nisur ofensiven ndaj Ukrainës duke shpallur atë që nuk donte askush.… Continue reading “Mami, babi, ju dua!E humben qytetin por Do ja dalim”, videoja e ushtarit ukrainas përlot boten (Video)

“Kam 100 euro në xhep, dua ushqim për djalin”, flet shqiptarja në Ukrainë

“Kam 100 euro në xhep, dua ushqim për djalin”, flet shqiptarja në Ukrainë “Kam 100 euro në xhep, dua ushqim për djalin”, flet shqiptarja në Ukrainë Ajo që paralajmërohej prej javësh nga Perëndimi ndodhi! Vladimir Putin nisi ofensiven ndaj Ukrainës në orët e para të mëngjesit të sotëm. Njerëzit po nxitojnë të largohen. Një turist… Continue reading “Kam 100 euro në xhep, dua ushqim për djalin”, flet shqiptarja në Ukrainë

Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar 5 aeroplanë rusë dhe një helikopter

Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar 5 aeroplanë rusë dhe një helikopter Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar 5 aeroplanë rusë dhe një helikopter Ushtria e Ukrainës, me anë të një postimi në Facebook ka njoftuar se ka rrëzuar 5 aeroplanë rusë dhe një helikopter. Postimi i forcave tokësore thotë se kjo ka… Continue reading Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar 5 aeroplanë rusë dhe një helikopter