Putin i la si ‘mish për pIumba’: U eleminuan të gjithë çeçenët e dërguar në Kiev

Putin i la si ‘mish për pIumba’: U eleminuan të gjithë çeçenët e dërguar në Kiev Putin i la si ‘mish për pIumba’: U eleminuan të gjithë çeçenët e dërguar në Kiev Çeçenët e dërguar dje nga Putin për të kryer KRlME në Ukrainë, u eleminuan më herët në aeropoprtin e Homostelit. Shërbimi i Sigurisë… Continue reading Putin i la si ‘mish për pIumba’: U eleminuan të gjithë çeçenët e dërguar në Kiev

Putin i la si ‘mish për pIumba’: U eleminuan të gjithë çeçenët e dërguar në Kiev

Putin i la si ‘mish për pIumba’: U eleminuan të gjithë çeçenët e dërguar në Kiev Putin i la si ‘mish për pIumba’: U eleminuan të gjithë çeçenët e dërguar në Kiev Çeçenët e dërguar dje nga Putin për të kryer KRlME në Ukrainë, u eleminuan më herët në aeropoprtin e Homostelit. Shërbimi i Sigurisë… Continue reading Putin i la si ‘mish për pIumba’: U eleminuan të gjithë çeçenët e dërguar në Kiev

Këshilltari i Glauk Konjufcës paralajmëron Serbinë: Po ia mësyu Kosovës, do ta pësojë edhe më keq se Rusia në Ukrainë

Këshilltari i Glauk Konjufcës paralajmëron Serbinë: Po ia mësyu Kosovës, do ta pësojë edhe më keq se Rusia në Ukrainë Këshilltari i Glauk Konjufcës paralajmëron Serbinë: Po ia mësyu Kosovës, do ta pësojë edhe më keq se Rusia në Ukrainë Driton Tali, këshilltar i kryeparlamentarit Glauk Konjufca, ka thënë se nuk duhet të krahasohet Kosova… Continue reading Këshilltari i Glauk Konjufcës paralajmëron Serbinë: Po ia mësyu Kosovës, do ta pësojë edhe më keq se Rusia në Ukrainë

Trump e quan Putinin ‘gjeni’, Biden i reagon ashpër

Trump e quan Putinin ‘gjeni’, Biden i reagon ashpër Trump e quan Putinin ‘gjeni’, Biden i reagon ashpër Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, i ka reaguar ashpër paraardhësit të tij, ish-Presidentit Donald Trump, pasi ky i fundit e quajti presidentin rus Vladimir Putin “gjeni”. Në një intervistë në radio këtë javë, Trump tha se është… Continue reading Trump e quan Putinin ‘gjeni’, Biden i reagon ashpër

Abazoviq në festën e nacionalistëve serbë ku këndohet: “Le të valojë flamuri serb nga Prizreni deri në Rusi”

Abazoviq në festën e nacionalistëve serbë ku këndohet: “Le të valojë flamuri serb nga Prizreni deri në Rusi” Abazoviq në festën e nacionalistëve serbë ku këndohet: “Le të valojë flamuri serb nga Prizreni deri në Rusi” Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, me prejardhje shqiptare, Dritan Abazoviq, sonte është incizuar në një festë në një restorant… Continue reading Abazoviq në festën e nacionalistëve serbë ku këndohet: “Le të valojë flamuri serb nga Prizreni deri në Rusi”

Shqiptarja bashkë me djalin ikin nga Ukraina, kosovari u bën konak në Gjermani

Shqiptarja bashkë me djalin ikin nga Ukraina, kosovari u bën konak në Gjermani Shqiptarja bashkë me djalin ikin nga Ukraina, kosovari u bën konak në Gjermani Si shpesh herë, shqiptarët nuk hezitojnë të ndihmojnë njëri-tjetrin në raste të vështira. Shqiptarja Neli Supur nga Ukraina, së bashku me djalin e saj te vogël u zgjuan nga… Continue reading Shqiptarja bashkë me djalin ikin nga Ukraina, kosovari u bën konak në Gjermani

Paralajmërohen suIme të rënda ajrore brenda pak minutash në Kiev

Paralajmërohen suIme të rënda ajrore brenda pak minutash në Kiev Paralajmërohen suIme të rënda ajrore brenda pak minutash në Kiev Në këto momente po pritet që të ndodh një suIm i rëndë ajror në Kiev, raporton The Guardian duke cituar raportimet e gazetarëve ukrainas në Kiev. Po ashtu The Kyiv Independent ka rekomanduar qytetarët e… Continue reading Paralajmërohen suIme të rënda ajrore brenda pak minutash në Kiev

Kur Trump paralajmëronte Putinin: Nëse pushton Ukrainën, do të bombardoj Kremlinin

Kur Trump paralajmëronte Putinin: Nëse pushton Ukrainën, do të bombardoj Kremlinin Kur Trump paralajmëronte Putinin: Nëse pushton Ukrainën, do të bombardoj Kremlinin Opinioni amerikan në shumicë dërrmuese është i bindur se po të ishte president Donald Trump, presidenti rus Vladimir Putin nuk do të guxonte të sulmonte Ukrainën. Gazetari amerikan Jack Posobiec ka sjellë në… Continue reading Kur Trump paralajmëronte Putinin: Nëse pushton Ukrainën, do të bombardoj Kremlinin

Lajm I Fundit!! Shpërthim i madh në Kiev .. VIDE.O

Shpërthim i madh në Kiev Shpërthim i madh në Kiev Një shpërthim shumë i madh ka ndriçuar qiellin në jugperëndim të Kievit në orët e para të së dielës. CNN raporton se rasti ka ndodhur para pak çastesh. Shprëthimi ka ndodhur rreth 20 kilometra nga qendra e kryeqytetit ukrainas. Qielli është ndriçuar për disa minuta… Continue reading Lajm I Fundit!! Shpërthim i madh në Kiev .. VIDE.O

Ukraina mbyll kufijtë me Rusinë dhe Bjellorusinë

Ukraina mbyll kufijtë me Rusinë dhe Bjellorusinë Ukraina mbyll kufijtë me Rusinë dhe Bjellorusinë Ukraina do të mbyll kufijtë e saj me Rusinë dhe Bjellorusinë, njoftoi të kryeministri ukrainas Denys Shmyhal. Nëpërmjet një video deklarate të postuar në Telegram, Shmyhal tha se vetëm qytetarët e Ukrainës do të mund të kalojnë nga Rusia dhe Bjellorusia… Continue reading Ukraina mbyll kufijtë me Rusinë dhe Bjellorusinë