Pas Vendimit Të Komitetit Të Ekspertëve, Eugena Tomini Del Sot Me Urgjencë Dhe Jep Tjetër Lajm: Pritet Që Të…..

admin 0

Pas Vendimit Të Komitetit Të Ekspertëve, Eugena Tomini Del Sot Me Urgjencë Dhe Jep Tjetër Lajm: Pritet Që Të…..

Komiteti Teknik i Ekspertëve bëri me dije ditën e djeshme se situata e COVID në vendin tonë është në kontroll.
Sot, zv.ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka qenë në një lidhje “Skype” në emisionin “Wake Up”, ku ka de.klaruar se pritet një rritje e rasteve me Covid-19.
“Në javën e dytë dhe të tretë të majit pritet një tendencë në rritje e rasteve. Por vaksinimi e ka lehtësuar situatën. Kjo do jetë një verë më ndryshe se vera e viti të kaluar.

Për sa i përket vaksinimit dua të theksoj se janë disa rajone si Gjirokastra për shkak të popullsisë së vjetër, ka bërë kalendarin e vaksinimit ndaj Co.vi.d -19, pasuar nga Fieri dhe Vlora”, tha Tomini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *