Për Rininë E Lëkurës – Si Të Përgatisni Kremin Me Aloe Vera Dhe Vitaminë E

admin 0

Për Rininë E Lëkurës – Si Të Përgatisni Kremin Me Aloe Vera Dhe Vitaminë E

Përkujdesja ndaj lëkurës nuk ka të bëjë vetëm me përdorimin e produkteve të shtrenjta kozmetike.Ajo duhet të nisë me përdorimin e produkteve sa më natyrale dhe të pasura me antiioksidanntë, vitamina dhe minerale.Dy prej tyre janë aloe vera dhe vitamina E, dy produkte lehtësisht të aksesueshme për secilën prej nesh.Duke lexuar më poshttë do të mësoni se si të përgatisni një krem natyral për fytyrën dhe trupin me xhelin e aloe verës dhe vitaminën E.Si Të Përgatisni Kremin Me Aloe Vera Dhe Vitaminë E
Lajini duart mirë me sapun dhe ujë të bollshëm.Më pas merrni një gërshërë dhe prisni një gjethe të madhe të bimës.Gjethen lajeni dhe vendoseni në një enë të thellë që të kullojë për 15 minuta.Gjatë kësaj kohe, gjethja e aloe verës do të lëshojë një lëng të verdhë.

Më pas, për lehtësi prijeni gjethen në dy gjysma dhe me një thikë hiqni pjesët anësore të saj.
një dërrasë për prerje vendosni njërën gjysmë të gjethes, ndajeni në dysh për së gjati dhe me një lugë merrni xhelin.Xhelin hidheni në një tas të thellë dhe më pas përsërisni të njëjtat hapa me gjethen tjetër.
hidheni në një mikser dhe shtoni dy kapsula të vitaminës E, të cilat mund t’i blini në çdo farmaci.
mirë për rreth një minutë derisa kremi të jetë uniform dhe pa copa të trasha të xhelit.Më pas, hidheni kremin në shishe të vogla ose në një kavanoz qelqi dhe futeni në frigorifer.
Si Ta Përdorni Kremin Me Aloe Vera Dhe Vitaminë E

LAJMI I PLOT KLIKO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *