Publikohen detajet rrëqethëse nga media gjermane: Makina e mjekes shqiptare fluturoi disa metra në ajër e panë në rrugë, dha shpirt pas disa minutash

admin 0

Mjekja shqiptare, 34-vjeçare Eneida Doko humbi jetën në një ak sident të rëndë në Gjermani. Media gjermane ”Bild” ka publikuar detajet rrëqethëse.

Comments

Mjekja shqiptare, 34-vjeçare Eneida Doko humbi jetën në një ak sident të rëndë në Gjermani. Media gjermane ”Bild” ka publikuar detajet rrëqethëse.

Foto ngacmuese

Mjekja shqiptare kishte qenë për darkë tek një mik dhe kishte dalë më pas, por për shkak të motit të ftohtë toka ishte e ngrirë. Ky mendohet të ketë qenë edhe shka k i ak sidentit të rëndë.

Eneida Doko erdhi në Gjermani nga Shqipëria. 5 vjet më parë dhe u bë specialiste në psikiatri. Miqtë dhe familja e saj e thërrisnin shkurt Eni. Ajo humbi kontrollin e makinës së saj në Ammerlander Heerstraße, go diti një trafik ndarëse dhe më pas u për plas me forcë pas një shtylle betoni.

Disa dëshmitarë thanë se para se të përpl asej me shtyllën e betonit, makina fluturoi disa metra në ajër. Mjeken e larguan nga makina, dëshmitarët që panë ak sidentin. Rrugës për në spital ajo humbi jetën.

Partneri i saj gjerman, me të cilin ajo kishte një lidhje prej katër vitesh tha:

Ajo ishte një yll që shkëlqente dhe shkëlqente, lëshonte lumturi dhe dashuri kudo”. thotë partneri i saj Thorsten Wassermann 48 vjeç për BILD. Ata donin të kishin një fëmijë.

Eni, e cila u largua nga atdheu i saj nga Shqipëria në vitin 2016. Për të gjithë ata që e njihnin Enin në Gjermani ajo ishte një grua e dashur dhe e bukur që falte vetëm dashuri.

Burimi: Bild/ Marrë nga Revista Ora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *