“Rama e ka gati”, Arian Çani tregon planin e kryeministrit dhe ‘këshillon’ Bashën: Pranoje ofertën!…

admin 0

“Rama e ka gati”, Arian Çani tregon planin e kryeministrit dhe ‘këshillon’ Bashën: Pranoje ofertën!…

“Rama e ka gati”, Arian Çani tregon planin e kryeministrit dhe ‘këshillon’ Bashën: Pranoje ofertën!
Gaze.tari Arian Çani ka folur për ofertën e kryeministrit Edi Rama për kryeopozitarin Lulzim Basha për zgjedhjen e një presidenti konsensual. Çani tha se “në kushtet aktuale me një kryetar që nuk do të ikë PD do bënte gabim mos e pranonte”. Sipas gazetarit kryeministri po luan blofin me ofertën e pres.identit konsensual në mënyrë që “të shtyjë verën”.
“Unë them në kushtet aktuale me një kryetar që nuk do të ikë do bënte gabim mos e pranonte. Kjo parti megjithëse po lufton me një parti shtet që do mundur me strategji dhe këto s’kanë këllqe t’i bëjnë. Morali në politikë është një tjetër, që morali shoqëror nuk e njeh. Kur tjetri të jep një lëmosh pse mos e marrësh? Unë mendoj se ai i gjati është duke luajtur një blof si ai lojtari i pokerit që bën sikur i ka të gjitha letrat në dorë, duke bërë sikur është babaxhan e zemërgjerë.

Mund të jetë një blof sa për të shtyrë sezonin e verës. I mungon një pokerist i mirë opozitës, përballë kanë një super pokerist të niveleve të larta, ndërsa këta janë shumë dobët, kanë një lojtar shumë të dobët përballë”, tha Arian Çani për MCN Tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *