Rama i jep epitetin e heroit djalit që ndërhyri tek incidenti në Skënderbej

admin 0

Rama i jep epitetin e heroit djalit që ndërhyri tek incidenti në Skënderbej

Një veturë ka hyrë këtë të diel në sheshin kryesor të Tiranës, Skënderbej.
Aty kanë reaguar qytetarët për ta ndaluar shoferin i cili drejtonte automjetin në mënyrë të pakontrolluar, në zonë ku ndalohet qarkullimi i veturave.

Por njëri prej tyre ka qenë më vendimtar. Ai ka kërcyer me vrap duke futur në veturë dhe duke shmangur rrezikun.
Kryeministri Edi Rama ka e publikuar fotografinë e djalit të cilit ia ka dhënë epitetin e heroit.
Shumica prej komenteve poshtë fotografisë janë pozitive, madje ka të atilla që bëhet thirrje që për të të ndahet medalje.
https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158717468641523

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *