Rama i’a arriti me sukses: I bëri bashk Erdoganin dhe Mitsotakis në samitin e N.A.T.O-s…

admin 0

Rama i’a arriti me sukses: I bëri bashk Erdoganin dhe Mitsotakis në samitin e N.A.T.O-s…

Takimi që pra disa muajsh dukej i pamundur, sot përfundoi brenda një ore. Samiti i N.A.T.O-s bëri bashkë kryemi.nistrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe presidentin e Turqisë Recep Tajip Erdogan. Akulli mes tyre u thye dhe ata vendosën të linin pas ten.sionin e vitit 2020, pavarësisht nga ndryshimet shumë të rëndësishme që ekzistojnë.
Sipas mediave greke, Ergodan do të flasë për takimin në një konfe.rencë për shtyp të paralajmëruar për ditën e sotme, por nga ana tjetër disa media greke konfirmuan se pikërisht Krye.ministri ynë Edi Rama është “fajtori” kryesor që ndodhi ky takim.
Edhe kreu i qeverisë greke pritet të japë një dekl.aratë për me.diat.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *