Reagimi i Vjosa Osmanit per viziten e Kadri Veselit ne Kosove do ju leje pa fjale. Nuk pritej kjo nga presidentja e vendit…

admin 0

Reagimi i Vjosa Osmanit per viziten e Kadri Veselit ne Kosove do ju leje pa fjale. Nuk pritej kjo nga presidentja e vendit…

Ndodhi buje shume e madhe ne vend dhe ne mediat vendore si dhe ato me gjere. Kadri Veseli ish kreu i Partise Demokratike te Kosoves dhe njekohesisht ish kreu i Parlamentit te Kosoves sot per here te pare pas kaq shume kohesh erdhi ne vizite ne Kosove konkretisht ne Mitrovice. Arsyeja e kesaj vizite ishte pasi qe babai i z Veseli nuk eshte ne gjendje te mire shendetesore dhe ate e kane liruar nga Specialja qe te vizitoj familjen e ngushte. Por

ajo qe na bene pershtypje eshte reagimi i Vjosa Osmanit. Reagimi i saj i habiti te gjithe qytetaret dhe mediat, ajo si e para e vendit tone, si presidente e vendit nuk reagoi asgje ose me mire thene reagoi me heshtje gje qe flet shume, pra nuk u paraqit as per media as ne rrjete sociale. Presim ne vazhdim te shohim ne do te thote ndonje gje per z Veseli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *