Recetë Për Pastrimin E Fytyrës Nga Aknet..

admin 0


Recetë Për Pastrimin E Fytyrës Nga Aknet

Shumicën e kohës, kur përdorni produkte kimike për të hequr qafe aknet apo pikat e zeza nga fytyra, mund të përfundoni duke shkaktuar plaagë pas trajtimit.
Pra, gjëja më e mirë që ju duhet për të arritur rezultate në qoftë se ju keni probleeme me fytyrën janë produktet natyrale.
Nëse keni lëkurë problematiikee, njolla të lëna pas nga aknet, puçraa dhe lëkurë plot rrudha, përdorimi i rregullt i kësaj maske do të bëjë mrekulli për ju.
Secili përbërës i kësaj maske ka veprim specifik dhe të fokusuar. Nuk duhet të shqetësoohenn për ndjesinë e shpiimit të gjiilpëraave që shkakton kjo maskë sepse ajo zhdukeet në 5 minuta.
Përbërësit:

1 lugë çaji mjaltë, 1 lugë çaji lëng limoni i freskët, 1/2 lugë çaji kanellë, 1/2 lugë çaji arrëmyshk.
Përzieni të gjithë përbërësit së bashku derisa të krijohet një pastë homogjene. Nëse keni lëkurë të ndjeshme, hiqni limonin.
Në raste të tilla, shtoni pak mjaltë. Aplikoni pastën në fytyrë, duke shmangur zonën rreth syve dhe gojës. Lëreni të qëndrojë për 30 minuta ose të paktën 10 minuta në qoftë se nuk keni ndjesi djeegiie.

Ndjesia e shpiimit të gjiilpërave qetësoohett në 5 minutat e parë, pastaj zhduukett. Në fund, lani fytyrën me ujë të ngrohtë dhe në fund aplikoni krem hidratues që fytyra juaj të mbetet e butë dhe e lëmuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *