Rovena Stefa ja thotë hapur Arjan Canit/ Ai mbështet serbët dhe grekët, muzikën shqiptare nuk e do

admin 0

Rovena Stefa ja thotë hapur Arjan Canit/ Ai mbështet serbët dhe grekët, muzikën shqiptare nuk e do

Këngëtarja Rovena Stefa duket se nuk i ndahet dot sh errit që ka me moderatorin e emisionit “Zonë e Lirë”, Arian Çani. Ajo ka vijuar me ak uzat se ai mbështet më shumë ata që merren me muzikë në Serbi apo Greqi, sesa artistët shqiptarë.
E ftuar në “Abc e Pasdites”, ajo shtoi se nuk ka asgjë personale me moderatorin por se lu fton fenomenin.
“Ka edhe nga ata tipa elitar të Tiranës që thonë është muzika greke apo serbe më e mirë. Më shumë mund t’ju pëlqejë një këngë serbe që është po prapë turbofolk, muzik popullore si këngët e mia, por vetëm mos ta dëgjoj shqip. I pari psh është Arian Çani.

Arian Çani vendos shumë i lumtur një muzikë greke, por që është prapë një muzik ballkanike moderne, njëjtë si kënga e Rovenës dhe këngën e Rovenës nuk e transmeton ku rrë. Përse e bën këtë?,”-tha ajo.
Debati virtual mes tyre ka nisur pas një deklaratë të moderatorit se “Ballkani ka qenë Helen”, e cila bëri që këngëtarja të kërkonte publikisht bojkotimin e emisionit të tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *