Sali Berisha Hedh B0.mben, Zbulohen Planet E Rames Dhe Vuçiqit Për Rrethimin E Kosovës, I Përfshirë Edhe Baton Haxhiu Dhe Thaqi…

admin 0

Sali Berisha Hedh B0.mben, Zbulohen Planet E Rames Dhe Vuçiqit Për Rrethimin E Kosovës, I Përfshirë Edhe Baton Haxhiu Dhe Thaqi…

Ish-krye.ministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka kome.ntuar formimin e Qeve.risë Rama 3.
Ai në një postim në rrjetin social Face.bo.ok Qev.erinë Rama 3 e cilësoi si fatkeqësia e tretë kombëtare e Shqipërisë dhe shqiptarëve.
Gjithashtu, Berisha u shpreh se man.dati i tretë i ‘argatit’ të Vuçiqit është mandati më i rrez.ikshëm ne historinë e kombit shqiptar. Ai tha se ky është mand.ati i vasalitetit të plotë të Shqipërisë ndaj Beogradit, të rrethimit të Kosovës nga klikat a.n.tishqiptare të Tiranës dhe Shkupit.
Derisa, ish-kryemi.nistri i Shqipërisë përmendi edhe planet e Edi Ramës, Hashim Thaçit dhe Baton Haxhiut për ndarjendhe copë.timin e Kosovës.
“Në dy mandatet e para Trojka famëzezë shqipfolëse, por albanofobe Rama-Thaçi-Baton Stanishiqi bënë gjithçka të coptonin dhe ndanin Kosovën po dështuan.
Në mandatin e dytë Edvin Kristaq Rama firmosi traktatin antishqiptar të serbomadhisë të Novisadit në hartën e të cilit padroni Vuçiq dhe lakejt e tij Rama, Zaev fshinë Kosovën nga harta e Ballkanit dhe krijuan Mini-Jugosllavinë me emrin kallp Minishengen. Duke shndërruar kështu Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në shtete vasale të Beogradit. Pas këtij akti të tradhëtisë së lartë kom.bëtare argati i Beogradit do shpallte me porosi të padronit Vuçiq luftë të ftohtë Prishtinës”, shkroi Berisha në Fac.eb.ook, përcjell “Bota sot”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *