Shqiptarë vini dorën në zemër, nëna 27-vjeçare me sëmundje të ligë u lutet me lot në sy: Më ndihmoni të shpëtoj, të rrisë djalin kaq dua

admin 0

Shqiptarë vini dorën në zemër, nëna 27-vjeçare me sëmundje të ligë u lutet me lot në sy: Më ndihmoni të shpëtoj, të rrisë djalin kaq dua

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u trajtua historia rrëqethëse e Drinedës, 27 vjeçares nga Bilishti që prej një viti e gjysmë po lu fton me leu keminë ak ute.
Për fat të keq sëmundja po avancon dhe ilaçet nuk po japin efekt, ndaj zgjidhja e vetme është transplanti i palcës. Ndërhyrja kushton 80 mijë euro, një shifër e papërballueshme për Drinedën dhe familjen e saj.

Me dorën në zemër dhe mes lotësh ajo iu bëri thirrje gjithë shqiptarëve për ta ndihmuar, pasi nuk do ta lërë të birin jetim.
“Djali kohët e fundit po përjeton an kth, qan, lutet. Më kërkon të flasë me doktoreshën që t’i lutet që t’i shërojë mamin se është i vogël”, tha ajo dhe më pas shpërtheu në lot.
Dy mikeshat e saj kanë hapur një llogari në GoFundMe për të arritur shumën e nevojshme, nga ku të gjithë mund të kontribuojnë mesa kanë mundësi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *