“Situata në veri më bën krenar”, ish ushtari i UÇK-së porosi Serbisë: Këtu jemi zot të këtij vendi

admin 0

“Situata në veri më bën krenar”, ish ushtari i UÇK-së porosi Serbisë: Këtu jemi zot të këtij vendi

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare Shqiptare, njëherit edhe komandant i të njëjtës në luftën e 2001-shit, Shaban Bafqari- Matranxha, ka lëshuar një mesazh të shkurtër në adresë të Serbisë pas situatës së krijuar në veri të Kosovës.
Duke shpërndarë një fotografi në të cilën ndodhet edhe ish uniforma e UÇK-së, Matranxha ka thënë se situata aktuale në veri të Kosovës e bën krenar.
Edhe një herë po i tregojmë Serbisë, këtu jemi ne Zot të këtij vendi. Vuçiqi mirë e din se e ka të kotë. Shqiptarët para 2 dekadave me shpin dhe me kali kanë bartë armatim dhe e kanë luftuar Sërbin e ku ma sot as Beligradi nuk i ndal”, ka shkruar fillimisht Matranaxhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *