Suedia “Dridh” Ballkanin Me Kete Leter Derguar Vjosa Osmanit.

admin 0

Suedia “Dridh” Ballkanin Me Kete Leter Derguar Vjosa Osmanit.

Deputeti suedez uron Osmanin: Do të jetë emocionuese ta ndjekim punën e saj.Deputeti suedez, Magnus Jacobsson, i është gëzuar lajmit për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente e Kosovës.Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka shkruar se do të jetë emocionuese të ndiqet puna e saj, njofton Klan Kosova.“Dëshiroj ta përgëzoj presidenten e sapo zgjedhur të Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu. Presidentja e dytë femër e Kosovës”.
“Ata që më ndjekin e dinë që zhvillimi në Ballkan është afër zemrës time”.“Osmani-Sadriu është juriste dhe ka premtuar të punojë kundër korrupsionit. Do të jetë emocionuese ta ndjekim punën e saj”.“Kosova është një demokraci e re, prandaj është jashtëzakonisht e kënaqshme për të parë që edhe një herë keni arritur të zbatoni një ndryshim të pushtetit në një mënyrë demokratike”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *