U shua i ri/ Dedikime rrëqethëse për kuzhinierin shqiptar: Që fëmijë nisi të punonte

admin 0

U shua i ri/ Dedikime rrëqethëse për kuzhinierin shqiptar: Që fëmijë nisi të punonte

Nga familjar dhe miq të shumtë, bëhet e ditur se ka ndërruar jetë kuzhinieri i njohur Përparim Babalija.
Babalija ishte nga qyteti i Gjakovës dhe qysh në fëmijëri ushtronte zanatin e kuzhinierit.
Falë shkollimit, ai ia doli që të fitoi titullin master i kuzhines dhe të punoj në restaurantet më të mira më vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *