Vehbi Kajtazi: Duhet penguar me çdo kusht zgjedhja e Osmanit presidente

admin 0


Gazetari Vehbi Kajtazi ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, pasi kryeministri Albin Kurti në seancën e sotme tha se duhet të votohet presidenti përndryshe vendi shkon në zgjedhje.
Kajtazi thotë se ka ndryshuar mendimin sa i përket çështjes së presidentit. Anipse ai dikur ishte i bindur që duhet të votohet Osmani për presidente, ai sot thotë se eka ndryshuar këtë qëndrim.

Ai thotë se duhet të pengohet me çdo kusht zgjedhja e Osmanit si presidentet. Sipas tij, k ërcënimit për zgjedhje duhet t’ju përgjigjen me gatishmëri për zgjedhje.
“Deri sot kam qene i bindun qe duhet me votu Vjosen presidente. Sot kam ndryshu mendim.
Le qe nuk duhet por duhet me pengu me çdo kusht. K ercenimit me zgjedhje duhet me iu pergjigj me gatishmeri per zgjedhje.

Mos mendo se ky popull hane bari sepse eshte i njejti qe e ka votu Hashim Thacin dhe e ka rrezu. Te njejten ta ben edhe ty lideri “suprem””, ka shkruar Kajtazi në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *