Vlora Çitaku “Kapet” Keq Me Vjosa Osmanin:”Nuk Ke Aspak Njohuri Për…”

admin 0

Vlora Çitaku “Kapet” Keq Me Vjosa Osmanin:”Nuk Ke Aspak Njohuri Për…”

Lidhur me hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, ka reaguar edhe ish-ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku.Reagimi i Çitakut erdhi pas deklaratës së U.d të presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani.Osmani deklaroi se marrëveshja e Washingtonit në mes të Kosovës dhe Serbisë thotë që Kosova dhe Izraeli pajtohen për njohje reciproke dhe nuk përmendet Jerusalemi askund.
“Ne e kemi diskutuar në detaje këtë cështje. Marrëveshja në pikën e saj të fundit thotë që Kosova dhe Izraeli pajtohen të bëjnë njohje reciproke. Pikë. Askund nuk përmendet Jerusalemi”, është shprehur Osmani.Çitaku tha se secili që ka pak njohuri bazike në politikën e jashtme e di fare mirë që kryeqytetin e vendit pritës, nuk e përcaktojmë ne.
“Secili që ka pak njohuri bazike në politikën e jashtme e di fare mirë që kryeqytetin e vendit pritës, nuk e përcaktojmë ne”, shkroi Çitaku në Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *