Zot Na Ruaj: Video nga momenti i fri.kshëm kur të.rmeti 6.8 ballë shkund vendin, banorët në pa.nik

admin 0

Zot Na Ruaj: Video nga momenti i fri.kshëm kur të.rmeti 6.8 ballë shkund vendin, banorët në pa.nik

Një tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter goditi mëngjesin e sotëm bregun verilindor të Japonisë. Autoritetet japoneze dhe amerikane bënë të ditur se nuk kishte rrezik për cunami.Epiqendra e tërmetit ishte 47 kilometra në Paqësor, afër Ishinomaki. Ky tërmet ka rënë pranë epiqendrës së tërmetit të fuqishëm prej 9 ballë që ra në Japoni në vitin 2011 dhe shkaktoi cunamin që u mori jetën 18 mijë njerëzve. Tërmeti u ndje në bregdetin lindor të Japonisë dhe në Tokio. Ndërkohë, nuk është raportuar për viktima dhe dëme materiale. Hvp v1de0n e mp0shtme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *